KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13196351
nr 1319 6351
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Akvarell, Tjärn. Signerad, daterad -37. Motivet: 14x31 cm
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 april 2020
kl 19:55:21
13/4 14:37:04
Rune Rockström
Läs mer om Rune Rockström